Rynek startupów rozwija się niezwykle prężnie. Wielu młodych przedsiębiorców ma genialne pomysły, jednakże od samej idei do jej wykonania i zaistnienia w wybranej branży droga jest długa i niezbyt prosta. Podstawowym źródłem problemów stają się pieniądze, a raczej ich brak – dochodzi się bowiem do wniosku, że aby robić pieniądze, trzeba najpierw zdobyć spore nakłady finansowe. W przezwyciężeniu tych trudności pomaga automatyzacja procesów, dzięki której można zrobić znacznie dużo, nie wkładając w to dużo siły i wydatków. Usprawnia ona kluczowe dla firmy procesy, a dzięki temu można rozwinąć swój biznes bez potrzeby korzystania z dodatkowych środków.

 

Czym jest business process automation?

Sam termin jest ściśle związany z istnieniem aplikacji, które służą zautomatyzowaniu wszelkich działań kluczowych dla rozwoju startupów. Wiele z nich jest bowiem powtarzalnych – codziennie zagląda się do spraw księgowych, dba się o relacje z klientami czy zarządza projektami. Są jednak procesy żmudne – ich zautomatyzowanie czyni je mniej uciążliwymi. Dodatkowo, w grę wchodzi oszczędność czasu i zmniejszenie wydatków, a także lepsze rozlokowanie zasobów ludzkich. Wszystko odbywa się wirtualnie, w chmurze – IT automation oznacza koniec marnowania czasu na nieproduktywne spotkania i wysyłanie niekończących się maili.

 

Dlaczego warto zacząć używać business process automation software?

  • ich użycie oszczędza czas i redukuje koszty, ponieważ nie tracimy go na te czynności, które może wykonać za nas komputer,
  • ograniczone jest ryzyko błędu ludzkiego,
  • workflow automation – narzędzia te usprawniają zarządzanie zasobami ludzkimi i kolaborację,
  • są uniwersalne – jedno narzędzie lub połączenie dwóch narzędzi zawiera w sobie funkcje przydatne dla wielu czynności,
  • Za ich pośrednictwem możemy wykonywać wiele podobnych procesów jednocześnie – np. publikować w tym samym czasie posty na Facebooku, Twitterze i Instagramie,
  • są proste w obsłudze – aby używać automation software, wystarczy zwykła znajomość obsługi programów online (even for people who are not tech-savvy).

 

TimeCamp

Chcesz wiedzieć. Ile czasu pracownicy twojego startupu spędzają na różnego rodzaju zadaniach i masz dość ciągłego zerkania na zegarek i innych tego typu manualnych rozwiązań? TimeCamp jest dla ciebie! Monitoruj czas i użycie komputera i wyciągaj wnioski na podstawie szczegółowych performance and productivity reports. TimeCamp możesz zintegrować z wszystkimi poniższymi narzędziami, aby zapewnić swojej firmie najwyższej jakości workflow automation!

 

Zapier

Czujesz, że narzędzia i ich kombinacje, których używacie w waszym startupie, nie są wystarczające, aby pomóc wam dostarczać projekty na czas? Użyj Zapier! Ta business process automation software umożliwia budowanie Zapów umożlwiających zautomatyzowanie najważniejszych dla firmy procesów lub korzystanie z już dostępnych w biblioteczce Zapiera aplikacji. Zintegruj Zapier z TimeCampem i dowiedz się, ile czasu zajmuje ci workflow automation!

Sprawdź: Integracja Zapier i TimeCamp

 

Zarządzanie projektami

Asana

Jeżeli szukasz zarówno użytecznego, jak i pięknego project management software dla twojego zespołu, Asana to narzędzie dla twojego startupu. Dzięki tej aplikacji zapanujesz nad chaosem w projektach, przypiszesz zadania do konkretnej osoby i będziesz mógł śledzić progres działań. Niezależnie od tego, jak duży jest twój zespół, Asana w pełni spełni twoje oczekiwania – zwłaszcza, gdy zintegrujesz ją z TimeCampem i zaczniesz monitorować produktywność swoich pracowników.

Sprawdź: Integracja Asana i TimeCamp

 

Trello

Jeśli ogarnianie zadań w waszym startupie dotychczas opierało się na kolorowych karteczkach, czas to zmienić! Trello oferuje zarządzanie projektami poprzez korkową tablicę w wersji online, ze spersonalizowanymi listami i kartami odpowiadającymi pojedynczym taskom. Niezależnie od tego, jak duży jest wasz zespół, dzięki Trello deadline’y nie będą już stanowiły istotnego problemu – zwłaszcza wtedy, gdy zintegrujesz go z TimeCampem i użyjesz rozwiązania power-up!

Sprawdź: Integracja Trello i TimeCamp

 

Basecamp

Basecamp czyni efektywne zarządzanie projektami o wiele prostszym. W jednym miejscu masz wszystkich klientów agencji, oraz przypisane do nich projekty i zadania – pracujesz nad nimi bez potrzeby wymieniania niekończącego się łańcuszka e-maili. Dzięki integracji z TimeCamp możesz dokładnie rozliczyć czas spędzony na wykonywaniu wszystkich zadań, a także prawidłowo rozliczać klientów.

Sprawdź: Integracja Basecamp i TimeCamp

 

Wrike

 

Business automation software, dzięki któremu usprawnisz zarządzanie projektami w twojej agencji. Niezależnie od tego, jak duży jest twój zespół, Wrike spełni każde oczekiwania: to program prosty, intuicyjny i bezpieczny. Dzięki niemu każdy pozostanie na bieżąco z wykonywanymi zadaniami, a project manager będzie mógł zapanować nad podejściem pracowników do ich obowiązków. Zintergruj Wrike z TimeCamp i dowiedz się, jak wiele czasu potrzebuje twój zespół, aby ukończyć każdy projekt!

Sprawdź: Integracja Wrike z TimeCamp

Księgowanie i Fakturowanie

Xero

Każda firma potrzebuje najlepszego programu do rozliczeń. Xero umożliwia wam swobodne monitorowanie przepływu gotówki, niezależnie od tego, gdzie pracujecie i na jakim urządzeniu. Wysyłaj faktury do swoich klientów i dowiedz się, kiedy były otwierane. Xero importuje także wszystkie wasze transakcje bankowe, więc wydatki macie pod kontrolą. Zintegruj Xero z TimeCampem i dowiedz się, ile czasu w ciągu dnia zajmują wam sprawy rozliczeniowe!

Sprawdź: Integracja Xero z TimeCamp

 

Freshbooks

Jeśli ty i pracownicy twojego startupu nie przepadacie za księgowością, Freshbooks jest programem dla was! W prosty sposób rozliczycie wszystkich swoich klientów, aby upewnić się, że wasza firma działa gładko i prawidłowo. Skorzystaj z prostego business process automation software i wykonuj te obowiązki, które lubisz, a nie te, które musisz! Zintegruj Freshbooks z TimeCampem i dowiedz się, ile czasu ty i twój zespół spędzacie na accounting activities.

Sprawdź: Integracja TimeCamp z Freshbooks poprzez Zapier

 

Quickbooks

Śledź wszystkie wydatki, a przez to miej pełną kontrolę nad swoją firmą and how it’s performing. Wszystkie twoje dane znajdują się w chmurze, więc masz do nich pełen dostęp wszędzie i o każdej porze. Rozliczaj swoich klientów i natychmiast wysyłaj im personalizowane faktury dzięki w pełni wyposażonemu accounting automation software. Dołącz do Quickbooks integrację z TimeCampem, a dowiesz się, jak produktywni są twoi pracownicy na polu księgowości.

Sprawdź: Integracja TimeCamp i quickbooks

 

Systemach CRM

Pipedrive

Efektywne zarządzanie relacjami z klientami jest znacznie prostsze, jeżeli używacie najbardziej solidnych narzędzi. Pipedrive to sales automation software, usprawniający zarządzanie lejkiem sprzedażowym. Łączy wszystkie szczegóły dotyczące sprzedaży twoich produktów: e-maile, prognozowanie sprzedaży i raporty. Zintegruj Pipedrive z TimeCamp i dowiedz się, jak dużo czasu zajmuje twojemu zespołowi praca nad efektywną sprzedażą!

Sprawdź: Integracja TimeCamp z Pipedrive poprzez Zapier

 

Hubspot

Budowanie relacji z klientami jest żmudnym procesem, który zajmuje mnóstwo czasu. Trzeba mieć bowiem wciąż rękę na pulsie, aby nie przegapić istotnych zmian w myśleniu obecnych i potencjalnych klientów. Pomoże wam w tym Hubspot – Inbound Marketing i Sales Software, który pozwala wejść głębiej w każdy nawiązany kontakt. Za jego pośrednictwem będziecie potrafli przełożyć ruch na stronie na zwiększającą się liczbę klientów! Dodajcie integrację z TimeCamp, aby wiedzieć, jak wiele czasu zajmuje wam customer relationship management.

Sprawdź: Integracja TimeCamp z Hubspot poprzez Zapier

 

Leadboxer

Twój zespół ma problemy z generowaniem leadów? Użyjcie Leadboxer! To automation software wskazuje i śledzi wszystkie wasze leady i waszych klientów. Przeznaczony jest zarówno dla sales professionals jak i marketing professionals. Dzięki niemu, przekształcenie gości strony w klientów będzie znacznie prostsze, proces sprzedażowy zostanie skrócony, a wy będziecie mogli skupić się na dostarczaniu najwyższej jakości produktów i usług.

Sprawdź: Integracja Leaderbox z Zapier

Oprogramowania do komunikacji 

Slack

Twój startup ma pewne problemy z komunikacją? Slack to idealne rozwiązanie dla was! To prosta w obsłudze platforma do team collaboration, przestrzeń umożliwiająca swobodną komunikację pomiędzy pracownikami twojej firmy. Narzędzie to jest szczególnie przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zarządzasz zespołem złożonym zarówno ze stacjonarnych, jak i ze zdalnych pracowników. Koniec z nieporozumieniami – Slack sprawi, ze z waszych rozmów wyciągniecie to, co najważniejsze. A jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dużo czasu spędzacie na wewnętrznej komunikacji, zintegruj Slack z TimeCamp!

Sprawdź: Integracja TimeCamp  i Slack

 

Podio

Spraw, aby twój zespół nie tylko pracował nad zadaniami, ale i współpracował! Wszystkie wasze projekty znajdują się w jednym miejscu, gotowe, by sukcesywnie doprowadzić je do końca. Korzystaj z różnych możliwości komunikacji i personalizowania waszego Podio, aby każdy wiedział dokładnie, co ma robić i w jakim czasie ma dostarczyć rezultaty swoich aktywności. Zintegruj Podio z TimeCampem i pozwól pracownikom w szczegółowy sposób monitorować czas, jaki potrzebny im jest do zakończenia zadania.

Sprawdź: Integracja TimeCamp z Podio

 

Hipchat (obecnie Stride)

Usprawnij komunikację w swoim startupie dzięki narzędziu od Atlassian. Spraw, aby każda rozmowa  zamieniła się w pomysł gotowy do zrealizowania. Hipchat sprawdzi się w każdym zespole, niezależnie od tego, czy wszyscy jego członkowie pracują w firmie, czy zespół składa się z zarówno stacjonarnych, jak i zdalnych pracowników. Dodaj integrację z TimeCampem, aby dowiedzieć się, jak wiele czasu zajmują w twoim startupie procesy komunikacyjne!

Sprawdź: Integracja Hipchat z TimeCamp

 

Systemy przechowywania plików i dokumentów:

DropBox

Potrzebujesz dodatkowego miejsca na przechowywanie swoich plików? Użyj Dropbox i nie martw się zbyt małą pojemnością dysku swojego komputera. Aplikacja przechowuje twoje dane w chmurze, dzięki czemu masz do nich dostęp i każdej porze i gdziekolwiek się znajdujesz. Zintegruj Dropbox z TimeCamp i dowiedz się, jak wiele czasu poświęcasz na zarządzanie swoimi plikami!

Sprawdź: Integracja z Dropbox z Zapier

 

Google Drive

Często ty i Twój zespół wymieniacie się plikami i męczy Was wysyłanie ich za pomocą emaili? Zasługujecie na najlepsze rozwiązanie! Google Drive to najpopularniejszy file storage software na rynku, dzięki któremu już nigdy nie będziecie używać pendrive’a czy innego tego typu manualnego sposobu wymiany plików. Zintegruj swój GD z TimeCamp i dowiedz się, jak wiele czasu zajmuje wam wymiana i katalogowanie danych.

Sprawdź: Integracja Google Drive z Zapier

 

Box

Sprawniej zarządzaj swoimi plikami dzięki Box, prostej file storage app działającej w chmurze. Dzięki tej aplikacji każdy członek zespołu ma łatwy i bezpieczny dostęp do wszystkich plików, niezależnie od tego, czy pracuje w biurze czy zdalnie, np. w kawiarni czy w domu. Dzięki integracji z TimeCamp będziecie w stanie określić, jak dużo czasu zajmuje wam zarządzanie firmowymi dokumentami!

Sprawdź: Integracja Box z Zapier

 

Egnyte

Jeżeli szukasz dla swojego zespołu w pełni bezpiecznego systemu wymiany plików i automation software, Egnyte jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Dzięki  Enterprise File Sync and share (EFSS) możecie gromadzić, edytować i współpracować z danymi w chmurze lub poprzez aplikację desktopową. A jeśli chcesz wiedzieć, jak wiele czasu zajmuje wam praca z plikami, zintegrujcie Egnyte z TimeCampmem i cieszcie się pełną produktywnością!

Sprawdź: Integracja TimeCamp z Egnyte

 

Marketing Automation & Social Media

E-goi

Jeżeli często prowadzisz kampanie e-mailingowe lub sms-owe, integracja E-goi z TimeCamp jest strzałem w dziesiątkę! Sprawdź, jak wiele czasu zajmuje twoim pracownikom stworzenie kampanii od podstaw, wysyłka i śledzenie leadów.

Sprawdź: Integracja via Zapier: TimeCamp + E-goi

 

Contentful

Twój startup nie może ogarnąć chaosu związanego z treściami? Podaruj im intuicyjny content management software! Twórz, zarządzaj i publikuj wysokiej jakości content w prostej aplikacji webowej, pracuj nad wieloma projektami jednocześnie i przechowuj wszystkie swoje pliki i rozmowy w jednym miejscu. A jeśli chcesz wiedzieć, jak wiele czasu zajmuje wam praca nad contentem, zintegruj Contentful z TimeCampem i zawsze miej pewność, że twoi klienci rozliczani są w prawidłowy sposób i terminowo!

Sprawdź: Integracja TimeCamp z Contentful

 

Buffer

Zarządzanie treściami w social media jest znacznie prostsze z Buffer. Aplikacja ta umożliwia sterowanie wszystkimi kontami w portalach społecznościowych w jednym miejscu, planowanie postów na tych platformach i śledzenie ich zasięgów (performance). Dzięki integracji z TimeCamp dowiesz się, ile czasu zajmuje twojemu zespołowi przygotowanie kampanii w mediach społecznościowych.

Sprawdź: Integracja TimeCamp via Zapier z Buffer

 

Dzisiejszy sukces startupów zależy przede wszystkim od wydajności i kreatywności ich pracowników, ale także od używanych przez nich narzędzi usprawniających wszelkie działania IT. Nowe technologie sprawiają, że znacznie łatwiej jest zautomatyzować powtarzalne działania, a dzięki temu zaoszczędzić czas i zredukować koszty. Zaimplementowanie automation software w twoim startupie może trochę potrwać, ale z pewnością efekt przejdzie najśmielsze oczekiwania!