TOP 4 aplikacje do Shopify, które rozruszają każdy nowy sklep [i są z Polski]

Gdy zaczynasz swoją przygodę w świecie ecommerce ze swoim sklepem Shopify, szybko orientujesz się, że cyfrowa rzeczywistość to bardzo (delikatnie mówiąc) … złożona sprawa. Zaczynasz słuchać ekspertów, dużo czytać, próbujesz zorientować się w temacie – o co tak naprawdę chodzi.  Wiele agencji przekonuje Cie, że tylko inwestując w reklamę, osiągniesz wzrost przychodów. Czyżby to było takie proste? Otóż wydatki na reklamę w sposób oczywisty nie przeklądają się na wzrost przychodów.

 

wydatek na reklamę ≠ wzrostowi przychodów

 

Dlaczego tak jest? Uzasadnienie tkwi w optymalizacji marketingu internetowego. Określając swoją strategię reklamową, powinieneś wziąć pod uwagę kilka podstawowych obszarów:

 • prawidłowa konfiguracja kont reklamowych
 • wdrożenie prawidłowej analityki
 • dywersyfikacja i synchronizacja działań reklamowych
 • odpowiednia skala działań
 • prawidłowe decyzje optymalizacyjne

Wiele z procesów stojących za powyższymi elementami można zautomatyzować. Z pomocą przychodzą aplikacje z Market Place’u Shopify, ale nie każdy właściel sklepu Shopify wie, że możesz znaleźć inne, może nawet i bardziej przydatne … poza oficjalnie rekomendowanymi aplikacjami przez Shopify. Poniżej przedstawiamy kilka aplikacji do Shopify, które naszym zdaniem, mogą pomóc każdemu z właścicieli sklepów internetowych Shopify:

 

 1. Heraldbee – ułatwia życie w konfiguracji Google Shopping

 

Ta z pozoru prosta aplikacja do tworzenia kampanii reklamowej w Google Shopping (zaledwie w 4 krokach) pozwala Ci korzytając z Google API jednocześnie:

 • założyć konto Google Ads i zaimplementować w Twoim sklepie kod zliczający ilość zakupów dzięki Google Shopping,
 • założyć konto Google Merchant Center i połączyć do z Google Ads,
 • przesłać feed produktowy z Twojego sklepu Shopify do Merchant center, jednocześnie dostosowując go do wymogów Google,
 • założyć konto Google Analytics,
 • monitorować efekty kampanii i stan feedu produktowego.

Tym samym, te nie tak proste czynności, zostają wykonane przez aplikację i oszczędzają Ci mnóstwo czasu.

heraldbee screen

Heraldbee pozwala na kalulacje współczynnika ROAS Twoich kampanii w Google Shopping

 

2. Admonks – ułatwia życie w konfiguracji reklam na Facebooku, Instagramie i Messengerze

 

Admonks ułatwia obsługę drugiej, największej platformy reklamowej – czyli Facebook Ads. Poprzez przesłanie feedu produktowego do Facebooka, Admonks ustawi Ci Twoje reklamy retargetingowe. Dzięki niemu możesz:

 • odzyskać porzucone koszyki (ang. abonded cards), gdy Twoi klienci zrezygnowali na etapie procesu dokonywania płatności,
 • automatycznie skonfigurować swoje kampanie remarketingowe,
 • ustawić swoje dynamiczne reklamy produktowe (ang. dynamic product ads), które skutecznie będą prezentować Twoją ofertę na Facebooku, Instagramie i w aplikacji Messenger.
admonks-screen

Admonks pozwoli Ci tworzyć w kilku kliknięciach swoje kampanie reklamowe na Facebooku, Instagramie i Messengerze.

 

3. Simplytick – proste i przerzyste raporty najważniejszych elementów biznesu

 

Simplytick jest jedną z aplikacji, która pozwoli Ci łatwiej podejmować decyzje w obszarze zarządzania sprzedażą, marketingu i reklamy. Analizując swoje dane w panelu Shopify, czy nawet na platformie Google Analytics, łatwo popaść dość łatwo w szum informacyjny. Aplikacja Simplytick pozwoli wyłapać Ci kluczowe dane, takie jak:

 • momenty w których osiągasz najlepsze wyniki,
 • sezonowość twojej sprzedaży,
 • mocne i słabe kategorie twojego biznesu,
 • przeanalizować profile twoich klientów i lepiej targetować swoje promocje,
 • ocenić skuteczność kanałów reklamowych.

 

simplytick-screen

Simplytick umożliwi Ci łatwą kontrolę nad głównymi elementami Twojego biznesu Shopify

 

4. Baselinker – integracja feedu produktowego z Market Place’ami

 

Baselinker bardzo dobrze znany jest w Polsce, gdzie jest najlepiej ocenianym narzędziem pozwalającym tworzyć i zarządzać aukcjami w największym lokalnym serwisie aukcyjnym allegro. Od jakiegoś czasu zaczął jednak integrować się z kolejnymi portalami, a wśród nich m.in. amazon, ebay, eMag czy groupon. Z drugiej strony możesz zintegrować Baselinker z Shopify Choć narzędzie to nie znajduje się na oficjalnej liście aplikacji Shopify, nie przeszkodziło mu to zdobyć ponad 2000 zadowolnych użytkowników.

baselinker

Lista serwisów aukcyjnych z którymi integruje się Baselinker

 

Choć korzystanie z wszystkich powyższych aplikacji pozwoli Ci ułatwić sobie życie w świecie ecommerce, to i tak musisz wiedzieć, że sprzedaż w internecie jest trochę podobna do medycyny. Musisz się szkolić całe życie, żeby zawsze wykonywać swoją pracę efektywnie. Dlatego nie znajdziesz aplikacji, która Cię w 100% wyręczy w Twoim biznesie.